All Southeast District Baseball Team

South: Division 1 & 2

1st Team

Nate Trainer- Athens

Chad Ison- Zane Trace

Corbin Alkire- Marietta 

Cameron DeBord- Unioto

Seth Dennis- Warren

Tucker Tackett- Waverly

Brice Graham- Jackson

Cam Farley- Zane Trace

Ash Abele- Vinton County

.

2nd Team

Dakota Miller- Marietta

Carson DeBord- Unioto

Lane Larson- Zane Trace

Garrett McGuire- Gallia Academy

Nick Barga- Athens

Jack Cornwell- Athens

Josh Faro- Gallia Academy

Evan Gardee- Warren

Kail Hill- Marietta

.

Honorable Mention

Ian Gillen- Waverly

Rece Lonas- Athens

Trevor Penrod- Waverly

Eli Kennedy- Athens

Wyatt Sipple- Gallia Academy

Cole Alkire- Marietta

Jacob Wells- Vinton County

Derek Duckworth- Marietta

DJ Norris- Vinton County

Kurt Taylor- Warren

Ty Broemann- Jackson

Noah Edgell- Warren

Caleb Haller- Jackson

Tanner Congrove- Zane Trace

Elliott Lynn- Zane Trace

Nate Keiger- Unioto

Hayden Longcoy- Unioto

Coach of the Year – Ryan Lemley (Warren)

.

.

North: Division 1 & 2

1st Team

Garret Gray- Circleville

Reece Trowbridge- Sheridan

Tylor Wolfe- Fairfield Union

Luke Magulac- Hillsboro

Trey Givens- New Lexington

Drew Campbell- Sheridan

Eric Anderson- Greenfield McClain

Charlie Kline- Logan

Ethan Wolfe- Circleville

.

2nd Team

Drew Batson- Miami Trace

Ryan Schwartz- Washington CH

Cade Burton- Circleville

Ethan Malone- Sheridan

Ethan Humphries- Hillsboro

Ryan Huffman- Logan Elm

Austin Mathews- Miami Trace

Layton Cassady- Logan

Josh Tipton- Fairfield Union

.

Honorable Mention

Grant Crum- Hillsboro

Cody Fyffe- Fairfield Union

Jared Thompson- Hillsboro

Nick Tipton- Fairfield Union

Austin Brown- Miami Trace

Logan Farmer- Sheridan

Bailey Roberts- Washington CH

Seth Burgess- New Lexington

John Salyers- Greenfield McClain

Garrett Kennedy- Circleville 

Colton Mossbarger- Greenfield McClain

Hayden Higginbotham- Logan Elm

Skye Matheney- New Lexington

Trey Slack- Logan

Evan Hutchinson- Greenfield McClain

Coach of the Year – Brian Bigam (Circleville)

.

.

East: Division 3

1st Team

Logan Hankins- Rock Hill

Reece Robson- Nelsonville York

Trey Carter- Wheelersburg

Nick Headley- Crooksville

Bayley Clutters- Oak Hill

Hunter Cardwell- Wellston

Ethan Duncan- Ironton

Drew Smith- South Point

Reilly Sowards- Fairland

Connor Mullins- Wheelersburg

Luke Chapman- Alexander

Wesley Smith- Meigs

Jalen Miller- Wheelersburg

.

2nd Team

Gavin Hunt- Fairland

Trent Dearth- Chesapeake

Chase Inglalls- Wellston

Brody Blackwell- South Point

Logan Adams- Belpre

.

Honorable Mention

Logan Hines- Oak Hill

Brycen Thomas- Ironton

Hunter Lahrmer- Oak Hill

Jesse Collins- Belpre

Thomas Sentz- Chesapeake

Chase Kemper- River Valley

Cole Ratcliff- Wheelersburg

Dalton Mershon- River Valley

Isaac York- Alexander

Chase Barber- River Valley

Landon Smith- Rock Hill

Brennan West- Fairland

Kaleb Kidd- Rock Hill

Alex Rogers- Fairland

Ike Diehl- Southeastern

Tucker Adkins- Fairland

Bryce McWhorter- Southeastern

Jake Blagg- Rock Hill

Athan Temponeras- Wheelersburg

Bryce Richards- Nelsonville York

Mike Baughman- Crooksville

Nate Frisby- Wellston

Mason Hanning- Alexander

Andrew Mershon- River Valley

Drake McClure- South Point

Coach of the Year – Michael Hill (Fairland)

.

.

West: Division 3

1st Team

Macky McDonald- Paint Valley

Ethan Kunkel- Adena

Drew Pitzer- Lynchburg Clay

Tanner Cunningham- Valley

Elijah Vogelsong- Minford

Ethan Lauder- Minford

Matt Baemel- Westfall

Brandon Cornell- West Union

Kannon Pack- Piketon

Titan Williams- Westfall

Elijah Young- North Adams

.

2nd Team

Lane Mettler- Paint Valley

Parker Clemmons- Eastern Pike

Roman Long- Adena

Conner Spohn- Westfall

Ethan McConnaughey- Lynchburg Clay

Luke Lindamood- Minford

Darius Jordan- Minford

Ian Wiles- Eastern Brown

Zach Osborne- North Adams

Dylan Bradford- Portsmouth West

Zach Fout- Adena

Jesse Jones- Valley

Bryce Wallace- Portsmouth

.

Honorable Mention

Brock Blanton- Paint Valley

Reid Shultz- Minford

Bryce Newland- Paint Valley

Alex Hirsch- West Union

Scott Lightle- Piketon

Ryan Rothwell- West Union

Shane Vulgamore- Piketon

Colton Vaughn- Eastern Brown

Caleb Fogelsong- Adena

Luke Blackburn- Westfall

Jarrett Garrison- Adena

Sam Frazier- Westfall

Jared Morrow- Valley

Garrett Hurd- Portsmouth West

Logan Clemmons- Eastern – Beaver

Cave Powell- Portsmouth West

Cody Weaver- Eastern - Beaver

Josh Wolfe- Lynchburg Clay

Bruce South- Northwest

Caden Hess- Lynchburg Clay

Coach of the Year – Anthony Knittel (Minford)

.

.

West: Division 4

1st Team

Clay Cottle- Clay

Dakota Dodds- Clay

Traeten Hamilton- Whiteoak

Tayte Carver- Green

Tanner Kimbler- Green

Kyle Reaves- Manchester

Zach Harless- Whiteoak

Evan Brill- Whiteoak

Elijah McCloskey- Huntington

.

2nd Team

Reece Whitley- Clay

Mason Lehr- Whiteoak

Bryce Penn- Green

Ethan Kammer- Notre Dame

Jaden Jesse- Clay

Tyler Winston- East

Ty Large- Whiteoak

Jacob Calvert- Manchester

Gavin Free- Huntington

.

Honorable Mention

Kyle Winston- East

Logan Bell- Manchester

Levi Singleton- Green

Weston Roop- Huntington

Mason Barber- Green

Devin Carroll- Huntington

Ed Webb- Green

Bradley McCleese- Clay

Seth Beeler- Huntington

Shaden Malone- Clay

Nate Snyder- Huntington

Ryan Roberts- Whiteoak

Chase Butler- Whiteoak

Dylan Bailey- East

Coach of the Year – Marc Cottle (Clay)

.

.

East: Division 4

1st Team

Billy Harmon- Southern

Matt Blanchard- Eastern Meigs

Braden Belleville- Waterford

Billy Jones- South Webster

Noah Rossiter- Trimble

Nate Harmon- Dawson-Bryant

Trey Hettich- Miller

Max Hooper- Trimble

.

2ndTeam

Isiah Fish- Eastern Meigs

Jensen Anderson- Southern

Jackson Rowe- St Joe

Gage Shuler- Southern

Nate Durst- Eastern Meigs

Tait Matney- Dawson-Bryant

Jude Huffman- Waterford

Gary Brooks- Trimble

Blayton Cox- Miller

.

Honorable Mention

Jacob Ruth- South Webster

Jimmy Mahlmeister- St Joe

Kyle Sites- Dawson-Bryant

Chase Wilds- St Joe

Nick Hicks- South Gallia

Brice Robnett- South Webster

Russell Young- Waterford

Ryan Acree- Southern

Ryan Harbour- Eastern Meigs

Wyatt Vollmer- Miller

Coach of the Year – Kyle Wickline (Southern)

title

Content Goes Here